A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mevlan Kurtishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mevlan Kurtishi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. U rrit në frymën islame bashkë me familjen në vendlindjen e tij. Si fëmijë ishte i pasionuar pas artit dhe krijimtarisë letrare, i cili këndonte dhe shkruante tekste. Kurioziteti dhe dashuria për muziken e shtyri të mësoi si të luante në disa intrumente muzikore qysh në fëmijëri. Rreth këndit fetar të tij u përkujdes i ati Sejdi Kurtishi, i cili është një ndër bartësit e Kuranit Famëlartë. Me një vullnet shumë të madh Mevlani vijoi shkollën fillo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bujar Ramadani

Adnan Aliu

Chippi

Kujtim Akiku

Bomba

Senad Rrahmani

Bunjamin Cajani

Tuli Goa

S4MM

Granit Ahmeti


Tags: Mevlan Kurtishi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019