Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mevlan Kurtishi - Allahu Akbar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

يا صاحبَ الهمِّ إنَّ الهمَّ مُنْفَرِجٌ
أَبْشِرْ بخيرٍ فإنَّ الفارجَ اللهُ

اليأسُ يَقْطَعُ أحيانًا بصاحِبِهِ
لا تَيْأسَنَّ فإنَّ الكافيَ اللهُ

اللهُ يُحْدِثُ بعدَ العُسرِ مَيْسَرَةً
لا تَجْزَعَنَّ فإنَّ القاسمَ اللهُ

إذا بُلِيتَ فثقْ باللهِ، وارْضَ بهِ
إنَّ الذي يَكْشِفُ البَلْوَى هو اللهُ

واللهِ مَا لَكَ غيرُ اللهِ مِن أحدٍ
فحَسْبُك اللهُ في كلٍّ لكَ اللهُ

الله أكبر
الله أكبر
الله أكبر
ولله الحمد

يا رحمان يا رحيم - يا منان يا كريم
يا عزيز يا عظيم - ذو الجلال والإكرام
يا لطيف يا خبير - يا عليم يا كبير
يا سميع يا بصير - ذو الجلال والإكرام
Mevlan Kurtishi
Publikimi: 15/06/2023
Muzika: Mevlan Kurtishi
Orkestrimi: Mevlan Kurtishi
Produksioni: Sweven Records
Mixed & Mastered: Mevlan Kurtish
Teksti: Imam Al Shafi & Mevlan Kurtishi
Directed: Ross Hillier
Post Production: GalaktikaMevlan Kurtishi - Allahu Akbar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Allahu Akbar".
3. Video është e këngës "Allahu Akbar", por nuk këndohet nga Mevlan Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mevlan Kurtishi:


Komente 0