Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit - Kenge Per Luigj Gurakuqin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Luigj Gurakuqin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Luigj Gurakuqin", por nuk këndohet nga Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit - Kenge Per Luigj Gurakuqin Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kur Kendoj, Me Lendon Zemra"

Komente

Asnjë Koment

27/05/2014

2014-05-27T20:45:06+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Per Luigj Gurakuqin" kënduar nga Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 9 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
9

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lule Bajra. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O në mes burrave more të atdheut.
O në mes trimave o të Skender Beut.
O për liri o që gjaku e skuqi
O ishte trimi Luigj Gurakuqi
O për liri o që gjaku e skuqi
O ishte trimi Luigj Gurakuqi

Luftëtari pendës edhe i pushkës,
Luftoj trimi maleve dhe fushës,
Për lirinë o edhe vatanin bashkpuntori o Ismail Qemalin.
Luftëtari i pendës edhe i pushkës,
Luftoj trimi maleve dhe fushës.
Për lirinë o edhe vatanin bashkpuntori o Ismail Qemalin.

O kur tradhëtit o po naj bajnë bllokadat,
O i ngjeshëm armët si të parët shpatat.
O nga bllokada e nga betimi,
O kurr su trembe ti o Luigj trimi.
O nga bllokada e nga betimi,
O kurr su trembe ti o Luigj trimi.

Luftëtari pendës edhe i pushkës,
Luftoi trimi maleve dhe fushës,
Për lirinë o edhe vatanin bashkpuntori o Ismail Qemalin.
Luftëtari i pendës edhe i pushkës,
Luftoi trimi maleve dhe fushës.
Për lirinë o edhe vatanin bashkpuntori o Ismail Qemalin.



Më Shumë Këngë Nga Mhill Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë