Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit - Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemer".
3. Video është e këngës "Zemer", por nuk këndohet nga Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit - Zemer Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kur Kendoj, Me Lendon Zemra"

Komente

Asnjë Koment

27/05/2014

2014-05-27T20:06:08+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zemer" kënduar nga Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Trokanit - Zemer

Trokanit:
BEBI TI E DIN SHUM MIR SE

Zemer ti zemer ti ftyra ma sbardhe
Ka je ti bebi ti zemer ma kalle
Trupi mein gott levizu ma kadale
Vetem nje nate o bebi hajde

Roni:
Zemer ti zemer ti ftyren ma sbardhe
Ka je ti bebi ti zemren ma kalle
Trupi mein gott levizu ma kadale
Vetem nje nate o bebi hajde

Trokanit:
Bebi ti hajde yo bebi nje chance
Zemer ma kalle hajd bebi one night
Vajza si ty jo sbajm na distanc
Loca si ty po krejt ilegal
Me ty mesazhe ne mengjes
GUCCI PRADA PALM ANGELS
Mit dir bebi nuk ka stress
Leri shoqet leri tjert

Roni:
Premtimet qe mi fale i kam n’mend
Premtimet qe mi fale zemer si harroj leht
Mein Kopf ist gefickt kur t’sho un ty qytet
Amo prap se prap ti e din shum mir se

Trokanit:
Zemer ti zemer ti ftyra ma sbardhe
Ka je ti bebi ti zemer ma kalle
Trupi mein gott levizu ma kadale
Vetem nje nate o bebi hajde

Roni:
Zemer ti zemer ti ftyren ma sbardhe
Ka je ti bebi ti zemren ma kalle
Trupi mein gott levizu ma kadale
Vetem nje nate o bebi hajde

Roni:
Alles war perfekt
Ja die Sache Ja sie lief so wie geplant
Ein Ziel einen Traum
Mit dir doch hinterm Rücken ist Sheytan

Zemer ti ka je
Du dachtest damals das ich falle
Doch ich fick auf alle

Zemer ti ka je
Du dachtest damals das ich falle
Doch ich fick auf alle!

Premtimet qe mi fale i kam n’mend
Premtimet qe mi fale zemer si harroj leht
Mein Kopf ist gefickt kur t’sho un ty qytet
Amo prap se prap ti e din shum mir se

Trokanit:
Zemer ti zemer ti ftyra ma sbardhe
Ka je ti bebi ti zemer ma kalle
Trupi mein gott levizu ma kadale
Vetem nje nate o bebi hajde

Roni:
Zemer ti zemer ti ftyren ma sbardhe
Ka je ti bebi ti zemren ma kalle
Trupi mein gott levizu ma kadale
Vetem nje nate o bebi hajde

Ernis Çili - Zemer

REF*
Hej sot unë jam
një njeri që ndjenjën
tënde kam përballë
Hej të thërras
zemër ti je ëndërra ime në çdo natë
Hej ku je ti?
Pse më fshihesh zemër
jo tani
mos më harro ti e di
sa të dua zemra ime ti

STROF*

Une bitin e ndal
vetëm ti them dy fjalë
sa herë i mbyll unë sytë
kujtimet i ngjallë
ti je këtu pranë

Zgjohem vetëm pa fjalë
zemrën se kamë unë gjallë
dua kohën ta ndal
vetëm ta fal
jemi të ndarë

Shaolin Gang, GRMV & Ardi - Zemer

Rock ur body
Move ur body
Whine ur body
Dridhe ti babe

Verse:
Ti je bo bad
Trupin si dardha baba
Du me ti prek flokt e gjata
Je e djegst po m’shtin me bo sallta
Je e djegst po m’shtin me bo sallta
Çfare trupi ti ke bo tani tani
Alkoholin un’ se pi tani tani
Çfare trupi ti ke bo tani tani
Alkoholin un’ se pi tani tani

Ref:
Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emrin tim
Se zemer ti je Bitch
Shko mbushu edhe pak
Sikur nate per nate
E kupton
Se zemer ti je Bitch

Intro:
Rock ur body
Move ur body
Whine ur body
Dridhe ti babe

Verse:
Bad Bitch sikur nicki anaconda
A i ki prindet terrorist se je bomba
Sekondat jom tu i njeh sikur n‘konto komat
Veq e ke pas renin ke mendu se o’ e jotja
Rock your body I need to move your body
Zemer a ki kohe hajde shkojna andej
Okey shoki mos mi hap syt se ta mora
Sun’ e perballon kur kjo t‘hyp ty tkap zori

Ref:
Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emrin tim
Se zemer ti je Bitch
Shko mbushu edhe pak
Sikur nate per nate
E kupton
Se zemer ti je Bitch

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mhill Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë