A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Michael Jackson

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  66
(1958-2009)  
  • Vendlindja:
  • Gary, Indiana 
BIOGRAFIA: Michael Jackson është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Majkëll Xhozef Xhekson (Michael Joseph Jackson, lindi më 29 gusht 1958 dhe vdiq më 25 qershor 2009, Los Anxheles, Kaliforni) ishte muzikant, këngëtar, autor, kompozitor, koreograf, prodhues, valltar amerikan nga SHBA-ja. Përndryshe Majkëll Xheksoni nga dashamirët e muzikës argëtuese të drejtimit pop, është llogaritur si mbret i saj apo siç kanë dëëshirë ta quajnë adhuruesit e kësaj muzike, King of Pop. Shfaqjen e parë në skenën e muzikës argët...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

T.I.

Justin Timberlake

Arash

Mika

Sting

Chris Brown

Enrique Iglesias

Guy Sebastian

Riccardo Cocciante

Justin Bieber


Tags: Michael Jackson

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019