Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Miftar Meta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Babaj Bokes 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Miftar Meta është një këngëtar i njohur. Miftar Meta ka kryer shkollen e mesme ndersa Jetonte dhe Vepronte ne Vendlindje. Rapsodi Miftar Meta me kenge ka filluar te merret qe nga Mosha rinore perkatesisht qe ne moshen njezetvjeqare. prej Kengetarevete rinj, eshte pothuajse i vetmi qe merret vetem me kultivimin e kenges se paster folklorike shqipe duke vazhduar keshtu mjafte pasion dhe perkushtim traditen e rapsodeve te vjeter popullore te Rekes se Keqe. Ne Kengen dhe zerin e rapsodit Mi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Fehmi Kastrati

Ardijan Rusta

Florent Nushi

Enver Muluka

Anton Tetaj

Leka

Agim Gerguri

Shkumbin Kryeziu

Nimon Mushkolaj

Thoma Mahilaj

Tags: Miftar Meta


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet