Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miga Hysi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Durres 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Miga Hysi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Një nga këngëtaret më të mira Durrsake e cila me zërin e saj të këndshëm ka kënduar në disa festivale të këngës në Durrës, me Ansamblin e Këngës Popullore, në Pallatin Rinia dhe më Estradën Profesioniste. Ka bashkëpunime të shumta me kompozitorë të ndryshëm. Sot këndon me sukses në Gjermani dhe nuk pushon së regjistruara këngë bukura. Në Dhjetor 1983, Miga Hysi merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Vatra E Gjithë Shqipërisë". N...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentPyete Zemren


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Elida Shehu

Rudina Magjistari

Aida Ndoci

Violeta Simoni

Fatbardha Disho

Megi Zonja

Nertila Koka

Alida Hisku

Zeliha Sina

Morena Reka

Tags: Miga Hysi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet