A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miguel Gallardo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
(1950-2005)  
  • Vendlindja:
  • Granada 
BIOGRAFIA: Miguel Gallardo është një këngëtar i huaj i njohur. José Miguel Gallardo Vera known by his stage name Miguel Gallardo was a Spanish singer-songwriter. He was the husband of Spanish actress Pilar Velázquez. Miguel Gallardo started his music career as a songwriter, composing songs for other artists. He started his own career as a singer in 1972 under the alias Eddy Gallardo. His first songs as Eddy Gallardo were "Billy Bom", "Jenny", "Sentimiento", and "Explosion de Amor" all of which were released ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


  • Hitet e fundit:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ismail Yk

Alihan

Reinaldo Alvarez

Tom Dice

S-Kyz

Arthur

Leonard Cohen

F-Raz

4tune

Mahsun Kirmizigul


Tags: Miguel Gallardo

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019