Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mihal Gjergji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Gusmar (Kurvelesh) 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Mihal Gjergji është një shkrimtar i njohur. Ai është diplomuar për shkencat ekonomike. Ka publikuar analiza të shumta kritike për autorë të mirënjohur shqiptarë, poetë, prozatorë dhe historianë. Ka botuar: “Psherëtimat e shpirtit” –poezi, 2008 “Gjakprishurit” - poezi, 2008 Libat e mësipërm janë publikuar brënda vëllimit “Shpresa të thinjura”, Tiranë 2008 “Ngjyrat e mendimit” - kritikë, 2010 “Mjerimi i tiranisë” - kritikë, 2015 “Udhë të këputura” - poezi, 2015 Dy librat e fundit janë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Teodor Keko

Fatmir Terziu

Xhevahir Cirongu

Odise Gremo

Ferdinand Laholli

Viktor Canosinaj

Ardi Omeri

Mehmet Bislimi

Shaban Cakolli

Brahim Avdyli

Tags: Mihal Gjergji


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet