A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mihallaq Andrea

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Mihallaq Andrea është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore korçare. Mihallaq Andrea këngëtar i cili i është kushtuar muzikës që në moshë të re, kur nisi të krijonte këngët e para, për t’u bërë më pas me zërin e tij të veçantë pjesë e pandarë e serenatave në Korçë. Krijimet e tij vazhdojnë të mbeten ndër më të bukurat e më të njohurat. Mihallaq Andrea është cilësuar si këngëtari i dashurisë dhe si ikona e serenatës korçare. Mihallaq Andrea ka një karrierë të pasur muzikore si kantautor dhe së fundi ka botuar edhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Mihallaq Andrea

Binte Shiu

Kitara Ime


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Nonda Kajno

Latuà

Orhan Zeneli

Chika

Niku

Pajtim Struga

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Pellumb Elmazi

Burim Kastrati

Nysret Hyseni


Tags: Mihallaq Andrea

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019