Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihallaq Andrea - Birra Korça Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Cdo dite ngjitemi shoke
Lart ne birra korca
Mes pemve tavolina
Me birre kristaj te ftohte

Dhe gotka vjen e embej
Mjalt ne goj kullon
Mes pemve tavolinat
Mes tyre ne kendojme

REF:
Jo jo ne bote ska
Si birra korca jone
Eja e dashur eja
Me mua ta shijojme

Cdo dite ngjitemi shoke
Lart ne birra korca
Mes pemve tavolina
Me birre kristaj te ftohte

Dhe gotka vjen e embel
Mjalt ne goj kullon
Mes pemve tavolinat
Mes tyre ne kendojme
Jo Jo ne ……..
Na na na na na


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo


Akordet:

(Strofa 1)

A---------------------
Cdo dite ngjitemi shoke
E-----------------
Lart ne birra korca
E7---------------D
Mes pemve tavolina
D--------------------A
Me birre kristaj te ftohte

(Strofa 2)

Dhe gotka vjen e embej
Mjalt ne goj kullon
Mes pemve tavolinat
Mes tyre ne kendojme

(Ref)

A-------------D
Jo jo ne bote ska
D-------------A
Si birra korca jone
E-------------E7
Eja e dashur eja
---------------A
Me mua ta shijojme
(perserit stofen)

C’do dite ngjitemi shoke
Lart ne birra korca
Mes pemve tavolina
Me birre kristaj te ftohte

Dhe gotka vjen e embel
Mjalt ne goj kullon
Mes pemve tavolinat
Mes tyre ne kendojme
Jo Jo ne ……..
Na na na na na

Mihallaq Andrea - Birra Korça
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Birra Korça".
3. Video është e këngës "Birra Korça", por nuk këndohet nga Mihallaq Andrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mihallaq Andrea:


Komente 0