Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mihrije Braha - Nostalgjia

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nostalgjia".
3. Video është e këngës "Nostalgjia", por nuk këndohet nga Mihrije Braha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mihrije Braha - Nostalgjia  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

19/03/2013

2013-03-19T21:03:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nostalgjia" kënduar nga Mihrije Braha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dardan Shkreli - Nostalgjia

Shiko,
Në mos paç askë pranë, mbylli sytë,
Mos u vono,
Kjo natë e gjatë nuk ka kuptim,
Pa ne të dy, pa ne të dy...

Kujto,
Dita që vjen mund të sjell shpëtim,
Dhe mos harro,
Kjo natë e thellë bëhet ngushëllim,
Me ne të dy, me ne të dy.

Ref:
As dita s'është si ti,
As nata s'luan mirë,
Tash merri sytë e mi,
Merre zemrën time -
Lodër që sjellë shi!

Ony Bit Boys - Nostalgjia

befas pash kte mesazh , lexoj fjalen te dua nostalgji do te mbetesh ne jet kjo fjal per mua..
sa her ti me puthje, zemer te kam jete , gjithcka kam para syve , kur ne u deshem vertete
pa pritur u kthye kte nate , sa pas nkoh u ktheva as lot nuk pash ne sy por ne shpirt gjithcka ndjeva..

emocion do mbetesh per mua nostalgji por jo e harruar
dhe ca fjal ne shpirt i mbaj
ku as koha dot si shuan, emocion

sa her shiu me lag pa shpirt trupin tim , me risjell nje pjes te veres, me percjell ne cdo kujtim
sado larg qe ti shkove dhe nse deshe me u kthy por koha qe ste fal ste kthen kur do ti..
se ne shkekuj do te mbetet per ne nje histori
se ne gjak un e shkrova
e jona dashuri

emocion do mbetesh per mua, nostalgji por jo e harruar
dhe ca fjal ne shpirt i mbaj
ku as koha dot si shuan

emocion do mbetesh per mua nostalgji por jo e harruar
jan ca fjal ne shpirt i mbaj
ku as koha dot si shuan

emocion do mbetesh per mua nostalgji por jo e harruar
jan ca fjal ne shpirt i mbaj
ku as koha dot si shuan, emocion

Sabri Fejzullahu & Sinan Vllasaliu - Nostalgjia

Ku jan shtigjet e ardhmerise
ku jan brigjet e vetmis
ku jan endrrat e rinise
ka jan lotet e femirise

Ku i kam tingujt e gezimit
ku i kam plaget e hidherimit
ku jan lulet e amshimit
ku i kam dhembjet e pikellimit

Atje kam ni mall me zjarr
qe ne zemer me lendon
per atdhe ndikim bujar
ku dhe kenga po jehon

Me kengen e kurbetit

Per pranveren ne Prishtin

Kur thoja kthehu moj rini

Se do ta kemi Shqiperine

Prap moj zemer e dalltisur
nga nje vaseh me syte e zi
se soonte o shok
syte e mi jane qiell me shi

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet