Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mihrije Braha & Lora Braha - Kenge Dashmash

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Dashmash".
3. Video është e këngës "Kenge Dashmash", por nuk këndohet nga Mihrije Braha & Lora Braha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mihrije Braha & Lora Braha - Kenge Dashmash  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Lora Braha

18/02/2013

2013-02-18T15:17:59+00:00Moj Lulije kunata jone
Mirese erdhe ne shtepine tone

Mirese erdhe ne shtepine tone

Oj Lulije lum kunata
Ku na i rrite floket e gjata

Ku na i rrite floket e gjata

Oj Lulije kunata jone
Mirese erdhe ne shtepine tone

Mirese erdhe ne shtepine tone

Nuse mori nuse kur e vune kanen
E harrove baben e harrove nanen

E harrove baben e harrove nanen

Ani krejt keto shoqe kane ardhe me t'pa e
Merre ori nuse oj nji temena

Merre ori nuse oj nji temena

...

Jena motra kallabllak x2

Lulije o bajrak
Oj oj Lulije

Jena motra kallabllak x2

Lulije o bajrak
Oj oj Lulije

Jena kusherina shume x2

Per ty nuse bajna lum
Oj oj Lulije x2

...

Zemra e nanes eshte gezu
Eshte gezu e eshte gezu
Ka mbrri djalin me martu
Me martu e me martu

Marim nuse me hasret
T'ju bajm nder t'ju bajm hyzmet x2

Mashalla mashalla
Kendojne motrat me sevda
Mashalla mashalla
Hidhet vallja hiç pa u ndale x2

Zemra e babes eshte gezu
Eshte gezu e eshte gezu
Ka mbrri djalin me martu
Me martu e me martu

Marim nuse me hasret
T'ju bajm nder t'ju bajm hyzmet x2

Mashalla mashalla
Kendojne motrat me sevda
Mashalla mashalla
Hidhet vallja hiç pa u ndale x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet