A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Bejrut 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Mika është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Michael Holbrook Penniman Jr., i njohur edhe si Mika, është një këngëtar britanik. Ai ishte vendosur kohët e fundit sipas kontratës nga Casablanca Records dhe Universal Music. Mika lindi ne Bejrut te Libanit si i treti prej gjithesej pese femije te nje nene libaneze dhe babai amerikan. Si pasoje e luftes zivile ne Liban familja e tij largohet nga mesi i viteve 80, si fillim ne Paris dhe me vone ne Londer. Per shkak te Dyslaxis (Legasthenie) pati ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Edward Maya

Iyaz

Tito El Bambino

Taio Cruz

Sami Yusuf

Ron Pope

David Bisbal

David Bustamante

Ne-Yo

Bobby Valentino


Tags: Mika

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019