Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Milaim Mezini - Haxhi Zeka  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/12/1988

1988-12-16T23:36:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Haxhi Zeka" kënduar nga Milaim Mezini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ilir Shaqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Eee, n'gryk te pejes n'ato shkrepa,
nder shqiptar o na u lidh besa.

Haxhi zeka nau qu ne kame,
po i bashkon o krenar shqipetare.

Dul haxhia mor po mban fjale,
me lidh besen per vatane.

Me bashkue si burrat moti,
si ne kohen e kastriotit.

Amanet na i ka lan o i pari,
si lshojm trojet pa na vlu gjaku.

Po kem vujt-o na kan robrue,
prej sulltanit na me u shkatrrue.

Eee, kshtu haxhia o paska thane,
boletini nau qu ne kame,
se kuvenit ju ka drejtue,
ma i vogel ne kam u que,
per ket tok, kem me vdek te tane,
eu kshtu na msoi o, o kosova nan-e.

Eee, le ta di o gjith bota mbare,
si luftojn, o burrat shqiptare,
fort u gzue qaj haxhi zeka,
nder shqiptar, o mor na u lidh besa,
nisen trimat o qeta-qeta,
shkon tuj pri, o qaj haxhi zeka,
haxhi zeka nje zog o shqiptare,
o per-e kosovo, o gjithmon ma i pari o hej.Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet