A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Milaim Mezini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Milaim Mezini është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Në vitin 1994, Milaim Mezini & Mahmut Ferati publikojnë albumin "Rrojm Me Shpres". Më datë 18 Maj 2012, Milaim Mezini & Mahmut Ferati publikojnë videoklipin "Moj E Mira Qufurake". Më datë 27 Nëntor 2012, Milaim Mezini publikon videoklipin "Gëzuar 100 Vjetori" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Artan Mezini (Arti Rec). Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment. Në vitin 2012...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Arti Rec

I ati i

Njomza Mezinit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Gezuar 100 Vjetori (2012)

Rrojm Me Shpres (1994)


» Dërgo Një Këngë »

Mor Pampur Tu Kputshin Telat
Moj E Mira Qufurake
Vëllezërit Kurtaj
Dy Lulëkuqe Një Bojë Peme
Jehon Kënga E Pavarsisë
Jo Kosova S'është Pa Burra
Pa Dëshmorë, S'ka Tokë Të Lirë
Katër Trimat
Remnikut I Dalim Zot
Brezi I Çlirimit

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Nazmi Sejfullahu

Esat Ruka

Ekrem Bashota

Alfred Mersini

Krenar Vehebiu

Nexhat Haliti

Shkodran Shala

Shaban Baksi

Nikolin Perpali

Mentor Mushkolaj


Tags: Milaim Mezini

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019