TEKSTESHQIP

Milex
Mendimet
Lyrics

Mendoj per tymendoj per veten
mendoj dhe them a mundem pa ty ta kaloj jeten.
Mendimet q´do nat me shpiejn tek ti
me bejn te ndihem gjall dhe te kem krenari.

S´du te levdohem para teje
por ti ke fat qe je afer meje
Ti nje dite do me vleresosh
do te me duashdo te me dashurosh..

Mendimet s´po me len te rehat
s´me len te flejs´me len te flase
Shum here mendoj qe me gjith ze te bertas
te lirohem ne shpirt dhe emrin tend ta therras....

S´kisha dashur me te mendoj
jeten me frik une ta jetoj
po te jem une e lir
te flas me ty sa herete kam deshire..

M mendime nuk jetohet
keshtu njeriu veq lendohet
mendon qe eshte mire
te mendoj gjith te njejten deshire...

Jeta eshte shum e shkurter
dhe ne kete fare se dime
mendojm veq per te sotmen
e per te ardhmen s´duam te dime....

DËRGOI: