TEKSTESHQIP

Milex
Malli
Lyrics

Me roberove te teren me hovet e tua djaloshare
Me bere te te dua pa kufi
Ta fala dashurine time
mendova te jem e jotja gjer ne perjetesi.
Te besova dhe mendova prej teje kurr per te mos u ndar
ja kjo nuk ndodhi dotasgje sperfitova nga ti
vetem vuajtje merzi dhe lote.
U mundova mos te dorezohem dhe te luftoja une per ty
por ti kurr sma dije vleren dhe shkoje pas tjerave si femije.
S'munda dot une te te ndali dhe vendosa une te largohem
sepse e dija qe po e rrija afer teje veq me shume do te lendohem.
Ma vodhe puthjen time te pareme bere te te besoja
dhe une ula krenarin time dhe pranova me ty te kaloja.
S'dua fare une ty te te kujtoj ngase ndjej meri
me bere te vuaj shume dhe te qaj per kete dashuri...

II

Malli me ka marr zerin te ta ndegjoj
doren te ta prek dhe ne gjoks te te shtrengoj
Nuk di si te ja bej tani me veten
a te vdes apo pa ty ta kaloj jeten.
Nga malli me pikojn lotet kur kujtoj puthjen tende
dua prap afer te te ndiej dhe te te shioj me endje.
Tani malli me ka marr dhe nuk kam une cfare te bej
vetem vuaj une ne vete dhe per ty me lot une qaj.

DËRGOI: