Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miley Cyrus

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38
 • Emri i Vërtetë:
 • Miley Ray Cyrus
 • Vendlindja:
 • Nashville 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Miley Cyrus është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Miley Ray Cyrus (në lindje emruar si Destiny Hope Cyrus), është aktore, këngëtare dhe tekste shkruese amerikane. Ajo është e njohur për rolin e saj në serialin amerikan Hannah Montana s dhe nga i ati saj Billy Ray Cyrus i cili gjithashtu është aktor dhe këngëtar i njohur amerikan. Cyrus ka lindur në Nashville, Tennessee. Ajo është vajza e Leticia "Tish" (Finley) dhe e këngëtarit country Billy Ray Cyrus. Ajo ka dy vëllezër nga babai, Christophe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Demi Lovato

Vanessa Hudgens

Taylor Swift

Selena Gomez

Ariana Grande

Jessie J

Tal

Adele

Laura Esquivel

Jordin Sparks

Tags: Miley Cyrus, Hannah Montana


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet