A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mili Sallauka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mili Sallauka është një këngëtar i njohur. Emri i vertete eshte Mili Sallauka. Karrieren me muzik e filloi qysh ne femije. Këngëtari shquhet për një stil shumë të vecantë, jo vetëm në zhanrin muzikor, por edhe në performancë që bën, dhe ka provuar ti shkojnë shumë jo vetëm këngërt ritmike por edhe baladat duke pasur shumë sukses. Në Qershor 2004, Mili & Alma marrin pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Eja Eja". Në Prill 2006, Mili merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ti". Në Qershor ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bajram Jakaj

Astrit Stafai

Luli (Lulzim Sadiku)

Shkelqim Kosova

Kosovar Alija

Flori Çoçaj

Shkumbin Tafilaj

Besim Krasniqi

Driton Sopa

Samir Aliu


Tags: Mili, Mili Sallauka

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019