A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miltiadh Davidhi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Origin:
  • Krutje 
  • Residence:
  • Itali 
  • Age:
  • 64
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Miltiadh Davidhi is a popular writer. Pasi mbaron shkollën fillore dhe të mesmen në vendlindje, Krutje të Lushnjës, vazhdon studimet për mjekësi veterinare dhe diplomohet ne 1980-ën. Aktualisht jeton në Çermë si dhe në Salerno e në Modena tek fëmijët. Poezitë e para i botoi në gazetën lokale “Shkëndija” kur ishte vetëm 18 vjeç. Është autor i këtyre librave: Poezi -“Parajsa Danteske përballë Ezopit plak”, 2001,Shtëpia Botuese Afërdita. -“Ujëvara hëne”,2008, Toena. (Parathënia e k...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Ferit Lamaj

Xhevahir Cirongu

Vasil Tabaku

Visar Zhiti

Teodor Keko

Abdullah Konoshevci

Tyran Prizren Spahiu

Halil Xani

Avdush Canaj

Shaban Cakolli


Tags: Miltiadh Davidhi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019