Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mima Kastrati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Besianë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Mima Kastrati është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Kreu shkollën fillore ne Besiane. Muzikën dhe Poezinë e kishte përherë në zemër. Qysh në klasën e parë hynë në grupin Koral të Shkollës. Në klasën e dytë shpërblehet si recitatore më mirë me Poezinë "Ganimete Tërbeshi" dhe "Populli Palestinez" në Revistën për Fëmijë. Në klasën e tretë dhe të katër angazhohet nga Gani Gjafolli në Emisionin televiziv për fëmijë, si dhe në emisionin "Babadimri mbeti vet". Shkollën Fillore e mbaroi në Besian dhe gjat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

7 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareDasmen Kush E Nisi (2015)

E Deshta Perjete (2012)

Vij Nga Diaspora (2011)

Thell Ne Zemer (2010)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Fate Berisha

Flora Gashi

Nazmie Prokshi

Edona Bujari

Vjollca Selimi

Leta

Halide Piskala

Majlinda Topanica

Xhevahire Bytyqi

Valbona Spahiu


Tags: Mima Kastrati, Mima

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet