Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mima Kastrati - Besa Jone Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë



N'Pranver t'bukur te pash ty
m'the gjithmon do tjem me ty
ma dhe fjalen lidhum Besen
mu betove n'dashuri
por per ne nuk zgjati shum
ditet tona aty mbarun
pse per ne fati e kish shkruar
qe nket jet tmos jem tbashkuar
Ref.
pranver tbukur te pash ty
mthe gjithmon do tjem me ty
ma dhe fjalen lidhum besen
mu betove ndashuri

Sod lexoj kujtimet tona
nga larg Zemra te thret ty
humbi besa jon rinore
bashk me te humbe dhe ti
sod nuk egziston fajtori
se ne dy ishim te ri
por fajtori qe i shkruar
e na ndau ne te dy
Ref.
sod lexoj kujtimet tona
nga larg zemra te thrret ty
humbi besa jon rinore
bashk me te humbe dhe ti

sa her tshuhet n'Qiell nje Yll
pika t'Lotit mshkojn nga Syt
n'shpirtin tim nuk ka me Djell
por ka vetem mall per ty
kurr nket jet un ste harrova
n'shpirt e zemer ty te kam
rrugt e botes na larguan
e nket jet me kurr su pam
Ref.
sa her tshuhet n'Qiell nje Yll
pika t'Lotit mshkojn nga Syt
n'Shpirtin tim nuk ka me Djell
por ka vetem mall per ty


Ky tekst u dërgua nga  dardani


Nuk kemi video për këtë këngë.




Mima Kastrati - Besa Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Besa Jone".
3. Video është e këngës "Besa Jone", por nuk këndohet nga Mima Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mima Kastrati:


Komente 0