TEKSTESHQIP

Mima Kastrati
Besa Jone
Lyrics


N'Pranver t'bukur te pash ty
m'the gjithmon do tjem me ty
ma dhe fjalen lidhum Besen
mu betove n'dashuri
por per ne nuk zgjati shum
ditet tona aty mbarun
pse per ne fati e kish shkruar
qe nket jet tmos jem tbashkuar
Ref.
pranver tbukur te pash ty
mthe gjithmon do tjem me ty
ma dhe fjalen lidhum besen
mu betove ndashuri

Sod lexoj kujtimet tona
nga larg Zemra te thret ty
humbi besa jon rinore
bashk me te humbe dhe ti
sod nuk egziston fajtori
se ne dy ishim te ri
por fajtori qe i shkruar
e na ndau ne te dy
Ref.
sod lexoj kujtimet tona
nga larg zemra te thrret ty
humbi besa jon rinore
bashk me te humbe dhe ti

sa her tshuhet n'Qiell nje Yll
pika t'Lotit mshkojn nga Syt
n'shpirtin tim nuk ka me Djell
por ka vetem mall per ty
kurr nket jet un ste harrova
n'shpirt e zemer ty te kam
rrugt e botes na larguan
e nket jet me kurr su pam
Ref.
sa her tshuhet n'Qiell nje Yll
pika t'Lotit mshkojn nga Syt
n'Shpirtin tim nuk ka me Djell
por ka vetem mall per ty

DËRGOI: