Mimoza Ahmeti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  • Krujë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
BIOGRAFIA: Mimoza Ahmeti është një këngëtare, shkrimtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Mimoza Ahmeti nuk mund të ndahet asnjë çast nga poezia dhe muzika. Të dyja për të janë mjaft të rëndësishme. Muzika i ka dhënë shumë dhe ndiehet krenare që ka mundësi të krijojë, por edhe të dëgjojë muzikë të krijuar nga qenia e saj. Tregon se poezia është arti i vetëm në Shqipëri që ka ecur pozitivisht këto vitet e fundit. Mimoza Ahmeti sapo është kthyer nga dy festivale ndërkombëtare të poezisë, realizuar në Itali, pikërisht në qytetet Napoli d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Mukades Çanga

Violeta Zefi

Nertila Koka

Fatmira Breçani

Vikena Kamenica

Shahindere Bërlajolli

Luljeta Kuraja

Gerta Heta

Monika Salihu

Denisa Onjea


Tags: Mimoza Ahmeti, Moza Ahmeti

Krijo Një Kartolinë