Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Gjoni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Mimoza Gjoni është një këngëtare e njohur. Albumin e dytë ajo e ka të një natyre krejt tjetër, me muzikë të lehtë, me këmbgulje, dëshirë, vullnet, pasion ajo tenton të ngelet përherë në tregun e muzikës shqiptare si në muzikën e lehtë ashtu edhe në atë popullore. Repertori i saj përmban këngë popullore të të gjitha trevave të Shqipërisë, ku mbizotërojnë këngët popullore të mbarë Shqipërisë dhe të trevave shqipfolëse, por tashmë ajo po fut në repertorin e saj dhe këngët e muzikës së lehtë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Himena Ymeri

Persa

Valbona Zhuleku

Juli Ndoci

Ajkuna Anxhaku

Violeta Zefi

Majlinda Dada

Siciliana Mazi

Habibe Ostreni (Bibe)

Enkelejda Qesku

Tags: Mimoza Gjoni


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet