Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Mimoza Mustafa & Shkumbin Kryeziu - 3 Dite Si 3000 Vjet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

27/12/2004

2004-12-27T15:27:50+00:00

Më Shumë Nga

Shkumbin Kryeziu

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)
3 dite si 3000 vjet
1 nate si 1000 nete

Mimoza-
Gota zbrazet tashe jemi ulur sy ne sy
me nuk jam me dy mendje une per ty
3dite pa ty tash me duken si 3000 vjet
1minut me duket shum kur une mbes vete.

Shkumbini-
Nje hap larg nga ti
me duke tsikur nje dite rruge
gjellen time une tashe ha veq me nje lug
3 dite si 3000 vjet
1 nate si 1000 nete
1minut me duke tshum kur une mbes vete.

Reff...Historin tone e la tash vala lumi te shkumbini
dhe freskon aroma e mimozes dukagjinit


Ky tekst u dërgua nga trimi   Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet