A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mimoza Mustafa & Shkumbin Kryeziu - Trenat Pa Binare


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  14

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/06/2011

2011-06-24T04:48:26

See Also

Shkumbin Kryeziu

Arrangement:

Darko Dimitrov

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 10


Zemra ime e marrë
E brishtë si porcelan
Fundosej në oqean
Ty të pati shpëtimtarë

Fjalët tash na ngrinë
Këmbët na mërdhinë
Buza buzën nuk e prek
Se perjtë do te jetë

Jeta nuk pati udhërrëfyes
As një shenjë me emrat tanë
Dhe lumturia mbylli derën
dhe spranoj më udhëtarë

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë

Zemra ime e marrë
Luftova me shumë dallgë
Por një gjë unë e di
Ishim sikur kripa,yje deti

Fjalët tash na ngrinë
Këmbët na mërdhinë
Buza buzen nuk e prek
Se perjtë do te jetë

Jeta nuk pati udhërrëfyes
As një shenjë me emrat tanë
Dhe lumturia mbylli derën
dhe spranoj më udhëtarë

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë

Te burimi ujë më ska
Perlat e qaforës ranë
Nëpër baltë ato u shpërndanë

Nuk na mban asnjë litar
Bota ka ndryshuar thanë
Ka shumë trena pa binarë

Trena pa binarëë...

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë


Lyrics submited by  Annonim
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019