Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mimoza Mustafa & Shkumbin Kryeziu - Trenat Pa Binare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trenat Pa Binare".
3. Video është e këngës "Trenat Pa Binare", por nuk këndohet nga Mimoza Mustafa & Shkumbin Kryeziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mimoza Mustafa & Shkumbin Kryeziu - Trenat Pa Binare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 10

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Shkumbin Kryeziu

24/06/2011

2011-06-24T03:48:26+00:00Zemra ime e marrë
E brishtë si porcelan
Fundosej në oqean
Ty të pati shpëtimtarë

Fjalët tash na ngrinë
Këmbët na mërdhinë
Buza buzën nuk e prek
Se perjtë do te jetë

Jeta nuk pati udhërrëfyes
As një shenjë me emrat tanë
Dhe lumturia mbylli derën
dhe spranoj më udhëtarë

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë

Zemra ime e marrë
Luftova me shumë dallgë
Por një gjë unë e di
Ishim sikur kripa,yje deti

Fjalët tash na ngrinë
Këmbët na mërdhinë
Buza buzen nuk e prek
Se perjtë do te jetë

Jeta nuk pati udhërrëfyes
As një shenjë me emrat tanë
Dhe lumturia mbylli derën
dhe spranoj më udhëtarë

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë

Te burimi ujë më ska
Perlat e qaforës ranë
Nëpër baltë ato u shpërndanë

Nuk na mban asnjë litar
Bota ka ndryshuar thanë
Ka shumë trena pa binarë

Trena pa binarëë...

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë


Ky tekst u dërgua nga  Annonim
Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet