Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza & Roberti - Ah Pranvera  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Robert Berisha

22/11/2019

2019-11-22T17:30:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Pranvera" kënduar nga Mimoza & Roberti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mimoza & Roberti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mentor Kurtishi - Ah Pranvera

Shumë ma mirë mos t`ishim pa
M`ka lind dashnia n`ty
Shumë ma mirë mos t`ishim pa
M`ka lind dashnia n`ty
Unë i shkreti fukara
Si t`ja bëj hiq se di
Unë i shkreti fukara
Si t`ja bëj hiq se di

Ref:(2x)
Ah pranvera pranvera
Zoti moj të bekoft
Ah pranvera pranvera
Emni mos tu harroft

Do ta lus unë perendin
Mos ta prish bukurin
Do ta lus unë perendin
Mos ta prish bukurin
...

Ref:(2x)
Ah pranvera pranvera
Zoti moj të bekoft
Ah pranvera pranvera
Emni mos tu harroft

Qysh pe shoh se ti je e re
Qysh
Ma mirë është se
Hej hej hej hoooo hejj hej

Para vetë më ke dasht qikë
Mos lyp dashnorë t`vërtet
Para vetë më ke dasht qikë
Mos lyp dashnorë t`vërtet
Se pa lajt të ka pas
Me zemër të ka dashtë
Se pa lajt të ka pas
Me zemër të ka dashtë

Ref:(2x)
Ah pranvera pranvera
Zoti moj të bekoft
Ah pranvera pranvera
Emni mos tu harroft

Selajdin Miftari (Salushi) - Ah Pranvera

ma mirë mos t`ishim pa
M`ka lind dashnia n`ty
ma mirë mos t`ishim pa
M`ka lind dashnia n`ty
Unë i shkreti fukara
Si t`ja bëj hiq s'e di
Unë i shkreti fukara
Si t`ja bëj hiq s'e di

Ref:(2x)
Ah pranvera pranvera
Zoti moj të bekoft
Ah pranvera pranvera
Emni mos tu harroft

Do ta lus unë perendin
Mos ta prish bukurin
Do ta lus unë perendin
Mos ta prish bukurin
...

Ref:(2x)
Ah pranvera pranvera
Zoti moj të bekoft
Ah pranvera pranvera
Emni mos tu harroft

Qysh pe shoh se ti je e re
Qysh
Ma mirë është se
Hej hej hej hoooo hejj hej

Para vetë më ke dasht qikë
Mos lyp dashnorë t`vërtet
Para vetë më ke dasht qikë
Mos lyp dashnorë t`vërtet
Se pa lajt të ka pas
Me zemër të ka dashtë
Se pa lajt të ka pas
Me zemër të ka dashtë

Ref:(2x)
Ah pranvera pranvera
Zoti moj të bekoft
Ah pranvera pranvera
Emni mos tu harroft

Bujar Qamili - Ah Pranvera

Do ta lus unë Perëndinë
që mos ta prishë ty bukurinë....

Ma mirë ish mos t'ishim pa
m'ka lindë dashnija n'ty
Ma mirë ish mos t'ishim pa
m'ka lindë dashnija n'ty

Me të shkretin fukara
si t'ja baj hiç s'e di
Me të shkretin fukara
si t'ja baj hiç s'e di

(refren)
Ah Pranvera Pranvera
Zoti moj të bekoftë
Ah Pranvera Pranvera
Emni yt mos t'u harroftë

Do ta lus unë Perëndinë
mos ta prishë bukurinë
Do ta lus unë Perëndinë
mos ta prishë bukurinë

Gërshetin moj me tallaz
sa shumë arshikë ke plasë
Gërshetin moj me tallaz
sa shumë arshikë ke plasë

(refreni)

Ban rahmet me gjetë arshikë
mos luj me dashnorë t'vërtetë
Ban rahmet me gjetë arshikë
mos luj me dashnorë t'vërtetë

Pse banojkam në kafaz
me zemër të kam dashtë
se pa loje une e kam pase
me zemër të kam dashtë

(refreni)
Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet