Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Nazarko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  80
BIOGRAFIA: Mimoza Nazarko është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe e lehtë. Në Dhjetor 1986, Mimoza Nazarko merr pjesë në Festivali i 25-të në RTSH me këngën "Kënga E Ujit Vjen Te Dera". Në Dhjetor 1986, Mimoza Nazarko merr pjesë në Festivali i 25-të në RTSH me këngën "Vitet Ikin Ne Rinojmë". Në Prill 1989, Mimoza Nazarko & Rubin Mati marrin pjesë në Kur Vjen Pranvera 1989 me këngën "Këngë Pa Fund Je Vendi Im". Në Prill 1990, Mimoza Nazarko merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1990 me këngën "Jeta S'është Një Lëndinë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Mimoza Nazarko

Komente 0