Mimoza Paraveli
Mimoza Paraveli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Mimoza Paraveli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore korçare. Në Nëntor 1999, Mimoza Paraveli & Mihallaq Andrea marrin pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Dy Netë". Në vitin 2001, Mimoza Paraveli publikon albumin "C' Faj Kam Valle". Në vitin 2004, Mimoza Paraveli publikon albumin "Lamtumire". Më datë 20 Shtator 2010, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "O Engjell". Më datë 12 Qershor 2013, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Ja Korcare Ja Hic Fare". Në Mars 2014, Mimoza Paraveli merr pj...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0