Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Rexhvelaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
 • Vendlindja:
 • Fier 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Mal I Zi 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Mimoza Rexhvelaj është një shkrimtare e njohur. Ka lindur në Fier me 21.01.1981 dhe është rritur në Malësinë e Madhe, ku jeton dhe punon. Ka studiuar në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, në degën Gjuhë-Letërsi, ku ka marrë titullin mësuese. Ka marrë gradën “Mastër” në "Etnokulturë". Vazhdon në vitin e fundit të Fakultetit të Drejtësisë Tiranë. Është autore e katër librave me poezi dhe një studimi letrarë përkatësisht: - "Dashuri ti je mëkati im" 2002 - "Fshima lotin" 2004 - "Jepi f...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Majlinda Nana

Ermira Jusufi

Lindite Ramushi

Sadije Aliti

Irma Kurti

Aferdita Beçiri

Alma Papamihali

Makfire Canolli

Drita Fejza

Fatmire Duraku

Tags: Mimoza Rexhvelaj


Komente mbi këtë artist