TEKSTESHQIP

Mimoza Selimi
Falju Zemres
Lyrics

Kjo zemer si nje qelq i thyer
Po rri e pret e zhytur ne vegim
Eshte e heshtur e vetmuar
Ka kohe qe ti i ke munguar
Ashtu si djelli fshihet pas nje reje
Ndoshta kthehesh prap tek une
Ashtu si dielli serish lind
Mengjesi naten e perpin
Ashtu dhe zemra ime pret te kthehesh ti
Kujtimi i saj po e lendon
E malli yt po e pushton
Ky cast i pritjes pambarim e mundon
Ti ktheju zemres
Mos e ler vetmuar
Mengjesi neser
Bashke ne te na gjeje
Ti falju zemres
Dashuri e cmuar
Pushtoje shpirtin
Qe per ty me dhemb