TEKSTESHQIP

Minatori
Molla Me Sherbet
Lyrics

Dua te kendoj nje kenge me shuri
Nje kenge te nxehte perreth uçkuri
Per ate syzeze,o per ni vashe
Kshtu k’e puna,une i thashe

C’ka po me kqyr si hokubet
Se me te grabite moj se kam nijet
Sa here qe po ti leshoj syte
Zhig po me t’u avyte

Mori molla me sherbet
Qysh pi lon kete muhabet
Mos e merr kete pune hajgare
Se pa me mar moj, nuk ki care ….

Alla hile fole nai fjale
Se ment prej kreje dojne me me dale
Fjalet e mia mos i merr me bisht
Jam kah te foli seriozisht

Moj fisnike oj dall’dyshe
Une dhe ti ja bojme diqysh…
Per hijeshi kush s’me vjen tek guni
Edhe,ne kofsha i zi une me lan sapuni…

Mori molla me sherbet
Qysh pi lon kete muhabet
Mos e merr kete pune hajgare
Se pa me mar moj nuk ki care ….

Pse po me’ thu se jam i zi
Pash faqet e tua si molla,sherbetli
Vetem ne to une i shkreti mendoj
Ama njonen t’a kafshoj..

Mori molla me sherbet
Qysh pi lon kete muhabet
Mos e merr kete pune hajgare
Se pa me mar tyben ki care ….

DËRGOI: