Mira Janji
Mira Janji

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Mira Janji është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore e Shqipërisë së jugut. Kengetare universale qe i kendon te gjitha rrymat muzikore shqiptare dhe ato te huaja ne gjuhe te ndryshme. Qe ne femijrin e vet ka kenduar ne festivalet e femijve. Ka perfunduar me notat me te larta e me nje talent te madh liceun artistik per Canto nderkoh ka fituar 2 cmime te pare te zerave te rinj ne pallatin e kultures dhe ne koncerte qe zhvillonte shkolla per aktivitete te ndryshme. Ka perfunduar me notat maksimale Akademin e arteve per Cant...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0