Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Janji - Shqiperi Moj Tungjatjeta! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Si kater stinet e vitit
si kater anet e globit
kush ta vrau fjalen e shpirtit
kush ta ndau emrin e kombit

Shqiperi moj
Shqiperi moj tungjatjeta
e hille vallen ku ke treva
ne trojet e tua te vjetra
se nuk vjen me trembedhjeta

Nje shekull me plage plot
djepin me kenge e me lot
e tunda edhe ne mort
te hidhja vallen si sot

Shqiperi moj
Shqiperi moj tungjatjeta
e hidhe vallen ku ke treva
ne trojet e tua te vjetra
se nuk vjen me trembedhjeta

Se jam nen e sbera gjume
per Kosov e cameri
ku kendojn e aqjn si une
jane djep i djepit tim


Ky tekst u dërgua nga Shqipe HaradiniMira Janji
Publikimi: 08/02/2010


Mira Janji - Shqiperi Moj Tungjatjeta!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiperi Moj Tungjatjeta!".
3. Video është e këngës "Shqiperi Moj Tungjatjeta!", por nuk këndohet nga Mira Janji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mira Janji:


Komente 0