Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miranda Cosgrove

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60
 • Emri i Vërtetë:
 • Miranda Taylor Cosgrove
 • Vendlindja:
 • Los Angeles 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Miranda Cosgrove është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Miranda Taylor Cosgrove is an American actress and singer-songwriter. Her career began at the age of three, when she appeared in television commercials. Her film debut came in 2003, when she played Summer Hathaway in School of Rock. She appeared in a number of minor television roles over several years before coming to prominence as Megan Parker on the Nickelodeon TV series Drake & Josh. A few years later, she landed the role of Carly Shay, the le...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Miranda Cosgrove

Komente 0