A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miranda Hashani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  70
  • Vendlindja:
  • Paris 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Miranda Hashani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Miranda Hashani u lind ne France, por eshte kthyer ne Shkup me familjen. Me muzike fillon qe ne moshen 5-vjecare, kurse ne moshen 10 vjece ftohet nga RTVM ne Shkup per te bere incizimet e kengeve te para per femije, duke pare talentin e saj ne muzike. Pothuaj nuk kishte koncerte e festivale ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni qe te mos ishte prezente Miranda Hashani. Ishte viti 1992 qe Miranden e ben kengetare me plot kuptimin e fjales. Deri me tani me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Live 2016 (2016)

Miranda (2013)

Mos Më Lini Vetë (2005)

Më Mungon (2001)


» Dërgo Një Këngë »

Ike Me Tjetren
Qeraxhiu
Mire Se Vjen
Amaneti Nanes
Kudo Me Kënd
E Jotja


Artistë Të Ngjashëm:

Emine Toska

Valbona Xeka

Fikrije Lushaku

Lora Braha

Mimoza Mustafa

Aida Baraku

Enkelejda Arifi

Eliza Hoxha

Monika Salihu

Vera Oruqaj


Tags: Miranda Hashani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019