Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Miranda Hashani - Nene Plaka  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

06/02/2013

2013-02-06T16:31:31+00:00Nena ime nene plaka
Ketij gurbeti i dalt flaka
Ne vendlindje si eshte moti
Jetoj larg jetoj larg jetoj larg
Kot se koti

Ne vendlindje si eshte moti
Jetoj larg jetoj larg jetoj larg
Kot se koti

Ref...
Si ne enderr shoh shtepine
E shoh nenen dhe shoqerine
A ka çel oj nan qershija
A ka pranvere tash tek shtepia
A ka çel oj nan behari
Ta ktheu shpinen djal ma i pari

A ka çel oj nan qershija
A ka pranvere tash tek shtepia
A ka çel oj nan behari
Ta ktheu shpinen djal ma i pari

Atje rruga esht plot balte
Por me e embel se çdo mjalte
Atje lash une femijerine
Ne gurbet ne gurbet ne gurbet
Gjeta veç merzine

Atje lash une femijerine
Ne gurbet ne gurbet ne gurbet
Gjeta veç merzine

Ref...
Si ne enderr shoh shtepine
E shoh nenen dhe shoqerine
A ka çel oj nan qershija
A ka pranvere tash tek shtepia
A ka çel oj nan behari
Ta ktheu shpinen djal ma i pari

A ka çel oj nan qershija
A ka pranvere tash tek shtepia
A ka çel oj nan behari
Ta ktheu shpinen djal ma i pari


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Miranda Hashani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet