Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miranda Hashani - Më Foli Zemra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Ju kisha pranë gjithë jetës time
Këngët e mija veq lot dhe vaj
Tani që digjet flakë toka ime
Zemra më tha borgjin ma laj

Mi zgjidhni duart ti shkruaj ëndërrat
Mi zgjidhni ëndërrat të rroj e lirë
Mos digjni djepat, mos vrisni nënat
Se jam Evropë e dini mirë

Liria po digjet flakë
S' jam Prometheu qe zjarrin ndeza
Jam një komb tepër i lashtë
Kam dashuri si Nënë Tereza

Nga mali Sharrit marr madhështinë
Nga loket tona marr dhembshurinë
Urë e Vardarit i ka themelet
Syri I foshnjës jetim po ngelet

Nëse gjithë njerëzit e duan jetën
Më lini mua ta puth mëngjesin
Se dashuria nuk bëhet vetëm
Flakët e saja i ngrohin njerëzit

Liria...


Ky tekst u dërgua nga Miranda

Miranda Hashani - Më Foli Zemra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Foli Zemra".
3. Video është e këngës "Më Foli Zemra", por nuk këndohet nga Miranda Hashani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Miranda Hashani:


Komente 0