Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Miranda Hashani - Kalaja E Shkupit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/05/2016

2016-05-10T06:59:51+00:00

Këngë e albumit:

"Live 2016"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kalaja E Shkupit" kënduar nga Miranda Hashani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Selajdin Miftari (Salushi). Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ç'po i shtin guret Kalaja e Shkupit
Ne nje vend me çu sevda
Se bilbili i plagosur
Ç'me ka marre malli me te pa

Pranvera po rrezon malin
Tirri malin me gjelbrim
Nje bucet kengesh mi fali
Jane do kenge prej shpirtit tim

Po i pergjigjem buzeqeshur
A ju ka thane ndonje fjale per mu
Jam bilbil e knoj me malle
Nuk lash lule pa shiju (2x)

Bashçe ne bashçe tuj shetit
Tuj çu hatrin arshikise
Se kjo jete nuk e don ndryshe
I jet nuri bukurise

Tuj pi kafe me sherbet
Ne esnafet e qarshise
Hallet brengat i harruam
Se bashku kenges ja kem nis

Po i pergjigjem buzeqeshur
a ju ka thane ndonje fjale per mu
jam bilbil e knoj me malle
nuk lash lule pa shiju (4x)Më Shumë Këngë Nga Miranda Hashani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet