TEKSTESHQIP

Miranda Hashani
Dasma
Lyrics

I
po bijen dairet muzika plote
po martojme ne djalin tone
shamija te digjet fare
se maroi jeta beqare
cohu nuse hyn ne valle
po te pret daja me hallen
nusja sec paska siklet
se ka lon nanen e vet

1. refreni 2x
mashallah e bukur nusja
sy e vetull si hyrushja
paska trupin si drenush
o ma e bukur seshte askush

II
po pihet vera dhe rakia
e ka radhen shoqeria
vallen do ta ndezin sote
gezime paqit ne kete shtepi
bani qef pleq dhe te ri
more nusen qe deshe vet
qofshi te lumtur ju per jete

2. refreni 2x
hedhim valle dhe kendojme
djalin tone pe martojme
dhendrri paska shume lezet
lum nana e baba i vet

DËRGOI: