Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miriam Cani - Mos Me Ndal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  24

S'është hera e parë
Që ditet zgjasin sa një shekull
Dhe ne të dy...
që po ngrimë si një kujtim

Më thuaj një fjalë
Të lutem, hiqma sysh kët mjegull
Mes syve të tu, e kam humbur yllin tim

Të them te drejtën jam e lodhur
Të them të drejtën jo nuk mundem më
Edhe nje ditë, edhe nje natë
Pse ta shtymë si të pangopur me asgjë

REF:
Mos më ndal
te këerkoj një botë me sytë e mi
Mos më fal
Nëse gaboj, nuk do ndaloj
Nëse bie, ngrihem përseri

Unë edhe ti,
pjesë e një ndjenje të verbuar
Prapë ne të dy,
Një mrekulli na mban në kembë

Nuk është çudi
Që heshtja të na djeg në duar
Mua dhe ty
Që sa ka nisur të na dhemb

Të them te drejtën jam e trembur
Por e drejta nuk do flej mbi ne
Një orë më shumë, një orë më pak
Gjersa të mledh guxim të nis një rrugë të re

REF:
Mos më ndal
te kërkoj një botë me sytë e mi
Mos më fal
Nëse gaboj, nuk do ndaloj
Nëse bie, ngrihem përseri

Ti me shiko, të më shikosh
si të jem thjesht një nostalgji
Për ty....
Ti më premto, ti më premto
Se ky mall do të ngri si qelq në sy
Pasqyrë për ne të dy

Mos më ndal
te kërkoj një botë me sytë e mi

REF:
Mos më ndal
te kërkoj një botë me sytë e mi
Mos më fal
Nëse gaboj, nuk do ndaloj
Nëse bie, ngrihem përseri

dhe nëse bie, ngrihem përseri (2x)


Ky tekst u dërgua nga Saranda-ge   LeylaMiriam Cani
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/05/2010
Festivali: Zhurma Show 2010
Festivali: VFM 2010


Miriam Cani - Mos Me Ndal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Ndal".
3. Video është e këngës "Mos Me Ndal", por nuk këndohet nga Miriam Cani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

21

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Miriam Cani:


Komente 0