Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirjeta Mema

Mirjeta Mema
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  151
Këndon kryesisht: popullore moderne

Mirjeta Mema është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Në Maj 2008, Mirjeta Mema merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Ishte Faji Yt Eshte Faji Im".

Në Maj 2009, Mirjeta Mema merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Legjende Dashurie".

Në Maj 2010, Mirjeta Mema merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Legjende Dashurie".

Në Maj 2010, Mirjeta Mema merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Engjelli I Vdekjes".

Në Qershor 2011, Mirjeta Mema merr pjesë në Çelësi Muzikor 5 me këngën "Kot E Ke".

Më datë 25 Janar 2015, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Gocat", në bashkëpunim me Mirjeta Mema. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox.

Më datë 9 Maj 2016, Mirjeta Mema publikon videoklipin "Per Ty".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0