A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mirsa - Pun E Madhe!  (Feat. Lyrical Son)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/02/2008

2008-02-09T22:45:52

Featuring

Lyrical Son

Song from the album:

"Super Sonic Hip-Hop"

Song from the album:

"Hitet E Pranveres"


A...Mirsaa!
L-L-L Lyrical Son!
Yei..Yei...Yei!
Ooo..Ooo!

Per inatin tim,
me tjeter ti po shkon,
e shoh mir qe aktron,
kur doren ja shtrengon,
mllefi ta prish mendjen,
inat ke ne gjak,
nese ty s'ta nin,
mua aq me pak.
O.o.O Yeah...Yeah!

Ref:

Pun e madhe qe s'jemi 1,
pun e madhe qe s'jemi me bashk,
pun e madhe qe ne u ndam,
ejjj do t'gjej nje tjeter.

Pun e madhe qe ma s'te kam,
pun e madhe qe s'te kam me pran
pun e madhe shum per mu,
se do t'gjej nje tjeter.

Per inatin tim
ti shtiresh se e don,
zbeht e perqafon,
sa her qe ju shoh,
tani je shum posht,
urrejtjen e ke mbi,
gjestet te flasin,
je si femi.

Ref:
Pun e madhe qe s'jemi 1,
pun e madhe qe s'jemi me bashk,
pun e madhe qe ne u ndam,
ejjj do t'gjej nje tjeter.

Pun e madhe qe ma s'te kam,
pun e madhe qe s'te kam me pran
pun e madhe shum per mu,
se do t'gjej nje tjeter.

Lyrical Son:
P-P.Pun e madhe qa menon ti zemer,
duhesh me dit se qifti jem,
nuk ngihet me ni femen,
per emen nuk e boj,
kerkon nuk e ngoj,
kerkush nuk um shtin,
po thjesht kam nevoj,
per gjini t'but,
i la anash krejt punt,
jam i smut edhe non stop,
per ta i unt,
i shti hunt gjithka,
me kqyr najsend,
e me mujt e kisha bo,
ka njoh nsecilin vend,
jam i papershtashem,
ski qka bohesh xheloze,
nuk jam i gatshem
per lidhje serioze,
n'fillim lule t'blej,
e ta mati pulsin,
nuk do me ta fitu zemren,
po me ta shiju trupin

Ref:
Pun e madhe qe sjemi nje,
pun e madhe qe sjemi me bashk,
pun e madhe qe ne u ndam,
ejjj dot gjej nje tjeter.

pun e madhe qe ma ste kam,
pun e madhe qe ste kam me pran
pun e madhe shum per mu,
se dot gjej nje tjeter.

Pune e maaaaadheeee!!!!!


Lyrics submited by Mine   tetiana
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019