Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirsa - Ne Banesen Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Në banesën time
Të lezetshme, tash
Shtrihem me të
Shum e etshme

Pa kuzhinë, e pa vitrinë
Pa pasqyre, e pa klimë
Pa sallon e pa ballkon
Veq nje shtrat, po kjo mjafton.

Ref…
Bashkë në shtratin tim antik
Kur dikur ne flenim bashkë
Dritën e ndalim
perden e l'shoj
Dhe me tjetrin shtrihem tash.

Një llampë afër e pa stres
Mëngjesin me të e pres
Nese ti ndjehesh keq
Me këtë këng' të përshëndes

..........................
Në banesën time
Të vjetër tash
unë jam me një tjetër

Pa tepih pa telefon
E as zilja nuk punon
Pa sallon e pa ballkon
Veq nje shtrat
Po kjo mjafton

Bashkë në shtratin tim antik
kur dikur ne flenim bashkë
dritën e ndalim
perden e leshoj
dhe me tjetrin shtrihem tash.

Një llampë afër e pa stres
Mëngjesin me të e pres
Nese ti ndjehesh keq
Me këtë këng' të përshëndes.

GENTZ:2X ey charly, fjala po bjen
mu nuk um dhem me kon ti flen
mos u habit se keq s`me ke lan
tash shtriu me to ... hello


Ky tekst u dërgua nga Gona   fabulous   DuncikaMirsa Kerceli
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2008


Mirsa - Ne Banesen Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Banesen Time".
3. Video është e këngës "Ne Banesen Time", por nuk këndohet nga Mirsa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mirsa Kerceli:


Komente 0