A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Mirsa - Buzen Mbi Buze  (Feat. Genc Prevlukaj)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  26

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Featuring

Genc Prelvukaj

Song from the album:

"Best Hip-Hop"

Song from the album:

"Greatest Hits: Lovestoned"

Song from the album:

"I 2ti"

Participating in

Zhurma Show 2008

Participating in

Nota Fest 2008


Mirsa:

Sa inat,
Ke qenë me të çdo natë
Dhe unë s'vrejta asgjë.
Tani po ndahemi,
e ti vazhdo me të,
Më dhembë që s'mora vesh shpejt,
për veq meje e ditën krejt,
E kjo më vret që ti
S'ma the në sy!

Ref:

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GeNtZ:
Vet më detyrove me ta kthy
shpinën shpejtë...?!

Ref:

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GentZ

Nuk është veq një gabimë,
gabimë ke bo krejtë.

Gentz :

Stop me bullshit
ku ke deri n'këtë orë,
ku ke deri kaq vonë..
kon sot e pate n'dorë.
Kjo ngjyrë spo të rrin mirë,
shoku yt s'pot pelqen,
vetë e lype zemra jeme,
kur ta lyp vetë e gjenë.

Stop me bullshit
ku ke deri n'këtë orë,
ku ke deri kaq vonë.
kon sot e pate n'dorë.
Kjo ngjyrë spo të rrin mirë,
shoku yt s'pot pelqen
e jamë lodhe prej ktyre seneve
që mi thu qdo natë
'' Blla Blla Blla Blla Blla ''.

Mirsa:

Qfarë kishte ajo më shumë se unë
Qfarë të dha ajo me shum
Dhe nuk mund të besojë
Qe kesaj i dhe fund.

Me dhemb qe s'mora veshë shpejtë,
perveq meje e diten krejtë
E kjo më dhemb qe ti sma the në sy.

Ref :

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GenTz:

Vet më detyrove
me ta kthy shpinën shpejtë.

Ref :

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

geNtZ:

Stop me bullshit
ku ke deri n'këtë orë,
ku ke deri kaq vonë.
Stop me bullshit
ku ke deri kaq vonë
kon sot e pate n'dorë.
Kjo ngjyrë spo të rrin mirë,
shoku yt s'pot pelqen,
vetë e lype zemra jeme,
kur ta lyp vetë e gjenë.

Ref :

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GenTz:

Vet më detyrove
me ta kthy shpinën shpejtë.

Ref :

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GentZ

Nuk është veq një gabimë,
gabimë ke bo krejtë...!


Lyrics submited by Jehona
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019