Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirsa - Buzen Mbi Buze (Feat. Genc Prevlukaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  36

Mirsa:

Sa inat,
Ke qenë me të çdo natë
Dhe unë s'vrejta asgjë.
Tani po ndahemi,
e ti vazhdo me të,
Më dhembë që s'mora vesh shpejt,
për veq meje e ditën krejt,
E kjo më vret që ti
S'ma the në sy!

Ref:

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GeNtZ:
Vet më detyrove me ta kthy
shpinën shpejtë...?!

Ref:

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GentZ

Nuk është veq një gabimë,
gabimë ke bo krejtë.

Gentz :

Stop me bullshit
ku ke deri n'këtë orë,
ku ke deri kaq vonë..
kon sot e pate n'dorë.
Kjo ngjyrë spo të rrin mirë,
shoku yt s'pot pelqen,
vetë e lype zemra jeme,
kur ta lyp vetë e gjenë.

Stop me bullshit
ku ke deri n'këtë orë,
ku ke deri kaq vonë.
kon sot e pate n'dorë.
Kjo ngjyrë spo të rrin mirë,
shoku yt s'pot pelqen
e jamë lodhe prej ktyre seneve
që mi thu qdo natë
'' Blla Blla Blla Blla Blla ''.

Mirsa:

Qfarë kishte ajo më shumë se unë
Qfarë të dha ajo me shum
Dhe nuk mund të besojë
Qe kesaj i dhe fund.

Me dhemb qe s'mora veshë shpejtë,
perveq meje e diten krejtë
E kjo më dhemb qe ti sma the në sy.

Ref :

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GenTz:

Vet më detyrove
me ta kthy shpinën shpejtë.

Ref :

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

geNtZ:

Stop me bullshit
ku ke deri n'këtë orë,
ku ke deri kaq vonë.
Stop me bullshit
ku ke deri kaq vonë
kon sot e pate n'dorë.
Kjo ngjyrë spo të rrin mirë,
shoku yt s'pot pelqen,
vetë e lype zemra jeme,
kur ta lyp vetë e gjenë.

Ref :

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GenTz:

Vet më detyrove
me ta kthy shpinën shpejtë.

Ref :

Buzën mbi buzë,
Dora jote n'belë te saj,
Dhe ëmbël i flet,
Por unë kam faj,
Që nga dita e parë,
Besova si e marrë.

GentZ

Nuk është veq një gabimë,
gabimë ke bo krejtë...!


Ky tekst u dërgua nga JehonaMirsa Kerceli
Featuring: Genc Prelvukaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2008
Festivali: Zhurma Show 2008
Festivali: Nota Fest 2008


Mirsa - Buzen Mbi Buze
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buzen Mbi Buze".
3. Video është e këngës "Buzen Mbi Buze", por nuk këndohet nga Mirsa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mirsa Kerceli:


Komente 5