A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mirush Kabashi

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  18
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 70
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mirush Kabashi is a popular collaboriative artist. Mirush Kabashi lindi në Shkodër, por është rritur në Durrës. Është një aktor shqiptar. Origjina e tij është nga Gjakova. Ai është aktor i rreth 100 roleve, në teatër dhe filma. Shpesh ka qenë edhe prezantues i aktiviteteve të shumta artistike. Gjithashtu, Kabashi është cilësuar si një nga interpretuesit më të mëdhenj të poezisë në Shqipëri. Ai ka dhënë një kontribut të madh në filmografinë shqiptare. E ndërsa një pjesë të jetës së tij ia ka kusht...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Glenis Dume

Agron Llakaj

Fred Delaj

Elis Nova

Og043

Endrit Shani

Lazy

Naim Hoti

Arjan Toci

Gent Pjetri


Tags: Mirush Kabashi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018