A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mixey Feat. Nora Istrefi

As Ni Gote ➡ Not One Drink

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


As Ni Gote

[PJESA 1]
I got a feeling like
Sonte kom me t'pa prap
E sa kohë me kalu?
Prap n'jetë un, prap njejtë po t'du
E sa kohë me kalu?
Prap n'jetë un, prap njejtë po t'du

E njejtë o
Për ty dashnia e vjetër, koha o tjetër
Nuk ka ndrru kurgjo
Perveç jetës që e boj lately
Me shoqe jom babe

[REFRENI]
E sot jom dal me pi, me pi, me pi
E sot jom dal me pi, me pi me pi
As ni gotë s'o për ty, për ty, për ty
As ni gotë s'o për ty, për ty, për ty

Çdo ditë e ma larg, me dorë boma boma
S'ki me m'pasë mo ngat, me dorë boma boma
Jo une nuk jom, si çdo tjetër
Qe mas teje qaq shumë bon no no no...

[PJESA 2]
A ka ma mirë n'këtë çast
Mos me ta ni aspak
Nëse sonte t'harroj
Prap nesër esëll t'kujtoj
Nëse sonte t'harroj
Prap nesër esëll t'kujtoj

Uuh po du me kcy sot babe
S'po t'shoh ma mirë krejt leje
Uuh po du me kcy sot babe
S'po t'shoh ma mirë krejt leje

[REFRENI]
E sot jom dal me pi, me pi, me pi
E sot jom dal me pi, me pi me pi
As ni gotë s'o për ty, për ty, për ty
As ni gotë s'o për ty, për ty, për ty

Çdo ditë e ma larg, me dorë boma boma
S'ki me m'pasë mo ngat, me dorë boma boma
Jo une nuk jom, si çdo tjetër
Qe mas teje qaq shumë bon no no no...


Not One Drink

I got a feeling like
Im gonna see you again
how much time will go by
I want the same again, same again
how much time will go by
I want the same again, same again

It's the same
for you love is old, time is different
nothing has changed
apart from the life I'm in lately
I'm with my friends baby

and today I'm out, to drink, to drink, to drink
and today I'm out, to drink, to drink, to drink

not one drink is for you, for you, for you
not one drink is for you, for you, for you

everyday and far, wave at me at me
everyday and far, wave at me at me
no I'm not, like every other
thats after you, no no no...

is there better than this scene
for you to not care at all
if tonight i forget you
again ill remember you in sober
if tonight i forget you
again ill remember you in sober

Ooh i wanna dance today babe
I don't see you better leave it all
Ooh i wanna dance today babe
i don't see you better leave it all

and today I'm out, to drink, to drink, to drink
and today I'm out, to drink, to drink, to drink

not one drink is for you, for you, for you
not one drink is for you, for you, for you

everyday and far, wave at me at me
everyday and far, wave at me at me
no I'm not, like every other
thats after you, no no no...

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019