Mjellma Berisha
Mjellma Berisha

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Pejë
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Qershor 1986
  • Horoskopi:
  • ♊ BinjaketBiografia

BIOGRAFIA: Mjellma Berisha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka hyrë fuqishëm në skenën muzikore dhe nuk e ka në plan të ndalet. Është kjo Mjellma Berisha, vajza e cila u bë e njohur në ‘Voice of Albania’, e që po punon shumë që në masë të vijë gjithmonë e freskët dhe me risi. Mjellma Berisha lindi në Pejë. Shkollën fillore dhe të mesme e mbaroi në Pejë ndërsa tani është studente e vitit te II në Universitetin e Prishtines, Dega Gjuhë dhe Letërsi Angleze.Interesimin për muzikë e filloi që nga mosha e h...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0